Logo
  • Adres: Tatlıcak Mahallesi, Vatan Sanayi Sitesi, Has Mavi Sk. No:21 Karatay / Konya
  • E-Mail: bilgi@yuksanvinc.com.tr

Hakkımızda

Hakkımızda

1978 yılında küçük bir atölye olarak; vinçler ve kaldırma makineler için parça imalatına Konya'da başlamıştır. Geçen zaman ile birlikte gelişmesini sürdürerek, vinç ekipmanları üretimine geçmiş ve bugünkü yapısının ilk temelleri o tarihte atılmıştır.

1988 yılında Konya'da ki fabrika binasına geçişi ile birlikte faaliyet konusunu genişleterek öncelikle vinçlerin ve kaldırma makinelerinin komple olarak üretimine başlamış, projelendirme ve diğer dizaynlar konusunda çalışmalarına yoğunlaşarak kendisini geliştirmiştir.

1992 yılında ise Mısır, Filistin, Lübnan, Ürdün gibi Ortadoğu ülkelerinden Cezayir, Kuveyt, Nijerya, Suudi Arabistan gibi Afrika ve Arab ülkelerinden Bulgaristan, Yunanistan gibi Avrupa ülkelerini çok geniş bir yelpazeye ihracata başlamıştır.

1996 yılında alınan ararlar çerçevesinde firmanın 2000'li yıllara gerek üretim hacmi ve kalitesi gerekse kurumsal yapısı ile hazırlıklı ve sağlıklı girebilmesi amacı ile yatırım ve gelişim programı uygulamaya sokulmuş olunup bu bağlamda ISO çalışmalarına da start verilmiştir.

2002 yılında ise bugün halen faaliyetini devam ettirmekte bulunduğu Konya Karatay'da ki fabrikasına taşınmış olup hem üretim hacmini genişletmiş hemde üretim çeşitliliğini artırmıştır.

2006 yılında ise daha önce kazanmış olduğu marka tescil hakkını yeni logosu ve yeni üretim alanında tekrar elde etmiş olup kurumsallık adına önemli bir adım atmıştır.

2011 yılında ise Yüksan içerisinde koymuş bulunduğu hedeflere ulaşmak ve tüm çalışanları ile birlikte kurumsallaşma ve gelişimini sürdürerek önümüzde ki yıllarda müşterilerine çok daha iyi hizmet verebilme azmi cve gayretindedir.